Technologie

SNOWBOARDY

CAMBER BOARD

Klasické prohnutí snowboardu, umožňuje nejstabilnější jízdu po hraně, přesnost a maximální možnou pružnost při odrazu do skoku. Ideální pro all-mountain snowboardy a pro freestyle s nejvyššími nároky na přesnost a velký odraz (pop).

ROCKER BOARD

Vychází z loňské populární RC (reverse camber) série. Snowboardy s opačným prohnutím jsou ideální pro jezdce preferující hravější snowboard, který odpouští chyby, „nekouše se hrana“. Ideální do snowparku na jibbing, ale i do prašanu, kde snowboard díky opačnému prohnutí lépe „plave“.

CAM-ROCK BOARD

Kombinuje to nejlepší z CAMBERU a ROCKERU v jednom. Cam-Rock zmírňuje tlak kontaktních míst na špičce a patce, čímž umožňuje volnější „loose“ jízdu jako ROCKER. CAMBER zóny, které jsou situovány pod vázáním, zajistí vyšší kontrolu při jízdě po hraně a dostatečně velký pop.

FLAT BOARD

Nejuniverzálnější prohnutí. Rovný snowboard odpouští chyby, nekouše se hrana a přitom stále výborně hraní jako CAMBER. Odraz do skoku je s přirozeným, dostatečným popem, který je větší než u ROCKER boardů. Ideální pro všechny styly a pokročilosti jezdců včetně začátečníků.

DIRECTIONAL

O něco delší špička než patka umožňuje flexibilitu pro vyšší výkon ve směru dopředu a lepší klouzání v prašanu. Directional prkna si poradí s jakýmkoliv terénem.

DIRECTIONAL TWIN

Přesně stejný tvar špičky a patky, ale s inserty více posazenými dozadu. Poskytuje lepší kontrolu při all-mountain jízdě.

TWIN-TIP

Esence tvaru parkových prken. Stejná vzdálenost od špičky i patky umožní jízdu v přirozeném i opačném směru.

BIAX (0°/90°)

Nejčastěji používaný způsob laminace dodává snowboardu kvalitní pop a lehkou torzní flex. Díky tomu prkno lehce zatáčí a užijete si s ním spoustu zábavy na sjezdovkách i ve snowparku.

TRIAX (0°/+45°/-45°)

Orientace skleněných vláken umožňuje přirozenější flexibilitu desky, zvyšují celkovou pevnost, pop do špičky a patky a kontrolu při vysoké rychlosti.

WOODCORE

Všechny Gravity snowboardy jsou vyráběny ze 100% dřevěného jádra. Používáme kvalitní topolové dřevo doplněné o panely tvrdého, exotického dřeva.

WAX BASE

Všechny naše snowboardy jsou již z výroby navoskované a nachystané pro okamžité použití.

SIDEWALL

360° ABS sidewall chrání hranu proti poškození, lépe přenáší energii na hranu a tlumí vibrace.

MICRO INSERTS

Inzerty jsou umístěny v pozici 4 x 2 cm. Oproti běžným inzertům (4 x 4 cm) umožňují přesnější nastavení stance.

VÁZÁNÍ

ZÁKLADNY

Základny vázání Gravity mají kovové nebo plastové posuvné paty, díky nimž lze nastavit délku základny přesně na danou velikost boty. Na patě a špici základny jsou tlumící powerpedály z lehkého EVA materiálu. Vyšší modely vázání jsou nalakovány UV lakem a efektně potištěné.

RÁČNY

Funkční a elegantní ráčny s dlouhým přesným krokem jsou u vázání Gravity samozřejmostí. Na modelech jsou použité kovové ráčny Solid nebo plastové ráčny Motion.

NÁRTOVÉ STRAPY

Propracované, polstrované a ergonomicky tvarované nártové strapy poskytují maximální pohodlí a oporu.

PŘEDNÍ STRAPY

Na všech pánských a dámských modelech vázání Gravity je použitý přední Fix Strap, který lze zapnout klasicky shora přes prsty, nebo navléknout na špici boty – bota pak zajede dokonale do paty vázání!

OPĚRNÉ PATKY

Opěrné patky jsou tvarově navrženy tak, aby jejich křivka dokonale kopírovala tvar boty. Jsou opatřeny polstrováním z měkké a lehké EVA hmoty. U modelů GVT a GVT Lady je Eva materiál natažen i kolem horní hrany patky, což eliminuje případné otlaky na lýtku jezdce.

POWERPEDÁLY

Na špici a patce základny jsou powerpedály, které usnadňují přenos síly z jezdce na snowboard a zvyšují tak míru kontroly nad prknem. Powerpedály jsou vyrobeny z EVA materiálu, který při své nízké hmotnosti dokonale tlumí dopady a vibrace při jízdě.

KRYTKY ZÁKLADNY

U modelů GVT a GVT Lady je dno vázání zakryto krytkou z EVA materiálu. Podrážka boty je tak po celé ploše v kontaktu s vázáním, čímž je zvýšena citlivost při vedení snowboardu v oblouku.

BOTY

GVT TECH LINER

Lehká, technická vložka dokonale vyplní prostor mezi nohou a skeletem boty. Je vyrobena z tepelně tvarovatelné hmoty, po krátkém čase se vytvaruje podle tvaru nohy. Stahovací tkanička prochází poutkem na jazyku a zabraňuje tak jeho posouvání do strany. Kotník ideálně obemykají C lamely a maximálně tak fixují nohu v botě, což je nezbytné pro optimální přenos síly z jezdce na snowboard. Z vnější straně je vložka efektně potištěná.

GVT COMFORT LINER

Pohodlná, lehká stahovací vložka ze samotvarovacího materiálu přináší maximální pohodlí. Díky vnějším výztuhám, C lamel kolem kotníku a protiskluzovému dnu bude noha ve vložce pevně usazena.

ERGONOMICKÝ 3D JAZYK

Předtvarovaný jazyk boty usnadňuje obouvání a zavazování boty a poskytuje optimální oporu pro holeň. Díky anatomickému předtvarování je eliminováno „lámání“ jazyka při pohybu.

EVA PODRÁŽKA

EVA (Ethylen Vinylacetát) je velmi lehký materiál používaný za účelem odpružení. Boty tak skvěle absorbujou dopady a vibrace při jízdě.

POTISKY A APLIKACE

Boty Gravity jsou decentně zdobeny kovovými aplikacemi, barevnými potisky a výšivkami.